Skip to content Skip to footer

Karavan Modelleri ve Fiyatları Hakkında Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın. Çekme Karavan Satılık ve Kiralık Karavanlar da En Uygun Fiyatlar Ultravip.Com.tr de! Size özel kişiselleştirilmiş karavanlar için ekiplerimiz ile yeni karavan modelleri tasarlayabilirsiniz. Özel bir karavana sahip olmak için çok yüksek fiyatlar ödemenize gerek yok. Yaşamak istediğiniz özgürlüğü, sizin hayallerinizdeki yaşam alanı ile yaşamanız isteriz.

Özel bir karavana sahip olmak için size kişiselleştirilmiş modellerimizi sunuyoruz. Karavanın içerisinde özel bir yaşam alanına sahip olarak tüm ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. El işçiliği ile hazırlanmış özel karavanların fiyatları piyasadaki standart karavanlara göre biraz yüksek olabilir ama kalite ve konforu rahat bir şekilde hissedersiniz.

Karavan Fiyatları

Karavan fiyatları malzeme ve ebatlarına göre değişmektedir. Çeşit olarak 2 modele ayrılan karavanların çekme ve motokaravan olarak piyasada bulabilirsiniz. Çekme karavanlar motorlu taşıtlar tarafından çekilerek ve içinde gerekli olan tüm yaşam ekipmanların barındırıldığı bir modeldir. Motokaravanlar ise istemiş olduğun herhangi bir taşıt içerisinde iç dizayn yapılarak yine tüm yaşam ekipmanlarının mevcut olduğu kompakt bir modeldir.

Çekme Karavan Nedir?

Çekme karavanlar ağırlıkları, fiyatları, su deposu, elektrik tesisatı ve güç süresi hakkında bir çok detaylı özellikleri bulunur. Bir karavanın en önemli özellikleri boyutları, fren sistemi, muayenesi ve vergisidir. Çekme karavanlar sadece motorlu araçlar tarafından çekilebilen ve hiç bir şekilde itici bir kuvvet kullanmayan yaşam alanıdır. Bu tarz karavanların motorlu taşıtlara bağlanarak kullanılmasında B ehliyet yeterlidir.

Çekme Karavanların Vergileri

Çekme karavanların 750KG üstü ve altı olarak iki türü bulunmaktadır. 750kg altı karavanlar iç teçhizat da dahil şekilde herangi bir vergi ödemesi yoktur. Bu ağırlığın içerisine mobilyalar, ocak, yatak, masa, tuvalet, banyo ve yalıtım gibi tüm ekipmanlar dahildir. B sınıfı ehliyete sahip olup, çeki demiri işli bir araçla rahatlıkla kullanabilirsiniz. Genel olarak 3.90m gibi bir uzunluğa sahip karavanların 750 kg üzeri modellerinde vergi uygulanmaktadır.

750 kg üzeri karavanlarda daha büyük bir yaşam alanı mevcut olup içerisine daha fazla eşya monte edebilirsiniz. Bu tarz karavanlar çift dingile sahiptirler. 750 kg üzeri her karavan için ruhsat alınması gerekmektedir. 750 kg altı karavanları satın almak için ruhsat almanıza gerek yoktur. O1 belgesi ve çekme karavan satış faturası ile noterden satışı yapılabilmektedir. 750 kg altı karavanlar vergi ve muayeneden muaftır.

Çekme Karavanlara ait Tasarımları

Çekme karavanların eşya ve ekipman düzeni yaşam alanını en verimli şekilde kullanmanızı sağlayacak şekilde dizayn edilir. Tüm araç ve gereçler ergonomik bir tasarıma sahip olacak şekilde karavan içerisine entegre edilmektedir. Seyir halindeyken yol şartlarına veya ani frenlere karşı karavanın içerisinde doğrusal bir ağırlık dağılımı yapılmaktadır. Aynı zamanda araç içerisindeki herhangi bir malzemenin yerinden oynamaması için kuvvetli şekilde montajı sağlanır.

Çekme Karavan Fiyatları

Çekme karavan fiyatları içerisinde kullanılan malzeme kalitesine, yalıtım özelliği ve mobilya gibi gereçlerin kalitesine göre değişmektedir. Karavan satış fiyatları 175.000 TL den başlamakta olup, eklenecek özelliklere göre fiyatları değişmektedir. Çekme karavanların iç dizaynına kullanılan inverter, akü, televizyon gibi bir çok araç ve gereçler fiyatların değişmesine etkendir.

Motokaravan Nedir?

Motokaravan kişisel kullanım için sunulan motorlu bir yaşam alandır. Motorlu taşıtların içerisinde hazırlanan hareket edebilir yapıya sahip kamp aracı olarak kullanılmaktadır. Motokaravanlar iç yapısı kamp yapmak için oldukça elverişli olup kendinden motoru sayesinde ek bir araca ihtiyaç duymadan taşınabilir. Motokaravanlar genellikle panelvan tipi araçların içine veya kamyonet arkalarına yapılan özel kasaların içine tasarlanır.

Motokaravan Fiyatları

Motokaravanlar kullanacağınız aracın fiyatı hariç olarak sadece iç tasarıma kullanılan araç ve gereçler hesap edilerek fiyatlandırılır. Motokaravan fiyatları araç hacmine göre değişmekte olup, standart bir motokaravan fiyatı 250.000 TL den başlamaktadır. Motorlu karavan olarak bilinen motokaravanların genel olarak 11m3 araçlar için çok fazla tasarımı mevcuttur.

Motokaravan Vergileri

27 Aralık 2019 tarihinde resmi gazetede yayınlanan Motorlu Taşıtlar Genel Tebliğine göre 01/01/2020 tarihinden sonra geçerli olacak şekilde motor silindir hacmi 1901 cm3 ve yukarısı motorlu karavan vergisi;

  1. 1-6 yaş araçlar için 2324 TL,
  2. 7-15 yaş için 1536 TL,
  3. 16 ve daha yüksek yaşlarda 958 TL’dir.

Karavan İç Dizaynı

Karavanların iç dizaynı ile vip araçların iç dizaynı hemen hemen bir birine benzemektedir. Karavan iç dizaynı için ekstra uygulamalar hakkında bilgi almak isterseniz iç dizayn kategorimizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.